raseduskalender

3. rasedusnädal

Sul on olnud ovulatsioon, munasarjast on vabanenud munarakk, mis on kohtunud spermatosoidiga ja aset on leidnud viljastumine. Viljastatud munarakk hakkab kohe jagunema ja liigub samal ajal piki munajuha emaka suunas. Kuigi viljastumine toimus alles viimase nädala jooksul, räägitakse siiski kolmandast rasedusnädalast, sest arvestust peetakse viimase menstruatsiooni järgi.

​Mis toimub minu kehaga? Viljastumise korral emaka lihased paksenevad ning ema võib tunda kerget iiveldustunnet ning olla pisut ärritunud. Rinnad võivad olla veidi suurenenud ja tundlikud. Keha seab end valmis raseduseks ning hormoonide tase muutub. Munasarja, kohale kust vabanes munarakk tekib kollakeha, mis produtseerib hormoone progesterooni ja östrogeeni. Neil kahel on tähtis ülesanne kontrollida emakat, et ta embrüot välja ei tõukaks. Ka partner võib märgata muutusi, sest naine võib olla tujukam ja unisem.

Soovitused:

  • kui sa tavaliselt tegeled ujumise või võimlemisega, jätka nagu enne. On olemas spetsiaalsed harjutusprogrammid ja rasedate võimlemine. Kui sa reeglipäraselt ei treeni, peaksid kindlasti iga päev jalutama või rattaga sõitma.

​​

Loe lähemalt ka teistest rasedusnädalatest.