raseduskalender

26. rasedusnädal

Loode teeb regulaarseid hingamisliigutusi ja treenib oma hingamislihaseid. Loote nahk muutub vähem läbipaistvaks, arenevad lihased. Loote silmad reageerivad valgusele. Seistes tugeva valgusallika läheduses, tajub loode üsasiseselt väliskeskkonnast temani jõudvat valgust. Kasvava emaka surve tõttu põiele võid sagedamini käia tualetis.

Mis toimub minu kehaga? Sul võib olla probleeme unega ja välja puhkamisega. On täiesti normaalne, et oled veidi rahutu. Võid tunda kartust sünnituse ja emaks saamise ees. Kui sul ei tule und, proovi teha enne magamaminekut jalutuskäik väljas. Magamist võib muuta mugavamaks padi, mille asetad küljel magades jalgade vahele. Sellel perioodil kontrollitakse sinu vere suhkru ehk glükoosi sisaldust, vältimaks rasedusdiabeedi ohtu. Analüüs võetakse hommikul veeniverest, ning sa ei tohi enne seda süüa ega juua. Jalgade ja lihaste krambid võivad olla põhjustatud väsimusest, emaka survest närvidele, või ka liiga vähesest magneesiumi või liiga suurest hulgast fosforist sinu toidus.

Soovitused:​

  • võid mõelda elukindlustusele. Varsti on sul keegi, kes sinust sõltub ning sinu perel on kindlam tunne kui olete kindlustatud igaks elujuhtumiks.
  • harjuta regulaarselt, eriti hea on käimine ja jooga.

​Loe lähemalt ka teistest rasedusnädalatest.